Paar sõna nööbist...
Nööp. Tundub nagu tegu on lihtsalt ühe pisike kinnitusvahendiga rõivastel, aga vahest, on just tema taga viimane lihv. Paar sellist aktsenti ning juba muundub õrn ja habras riie rangeks ja iseloomukaks riideesemeks. Tihtipeale on nööbi roll alahinnatud, kuid just tema abiga saab eseme meeleolu muuta ja vahel ka figuuri eeliseid esile tuua.
Lühidalt ajaloost
Vaidlused esimesest nööbist sarnanevad paljuski arhailisele vaidlusele kana ja muna vahel. Kõige esimesed märked selle kasutamisele võtust viitavad veel koopainimestele, kes pidid kuidagi karusnahka enda kehal kinnitama ja vapralt esimesi samme tsiviliseeritud maailmale vastu astuma. Antiikajal ja keskajal oli nööp staatuseese - daamid ehisid nendega kleite ja keepe, siis kui meesterahvad kaunistasid enda sõjaväe mundiire.
Kaasaegse nööbi leiutaja, taanlase Knobbe ajal, võis ühel kleidil kuni 500 nööpi leida. Nööpe valmistati väärtmetallidest ja kaunistati kalliskivideg, pärlite ja isegi teemantitetega.
Tänapäeval võib nööp olla valmistatud plastikust, metallist, puidust, merikarbist või muust materjalist. Tavaliselt on nööbid ümmargused, kuid need võivad olla ka kandilised või erikujulised. Nööpe on väga erinevas suuruses.
Kuidas see nõõbi õmblemine ikka käib?
Ei ole kunagi hilja õppida õige viis, kuidas see nööbi õmblemine ikka käib. Siin on üks kiire õpetus, mida saab igaüks selgeks!
